info@havadanpanorama.com Mobil1:+90 0(507) 599 0029  Mobil2:+90 0(533) 220 1638

HİZMETLERİMİZ

 Havadan Video Çekim Hizmetlerimiz

Havadan görüntüleme sektöründe sunduğumuz havadan video çekim hizmetlerimiz ile kaliteli içerik üretiyoruz. 200 üzerinde proje ile Türkiye'nin en çok havadan video çekimi gerçekleştiren firmasıyız. Gerçekleştirdiğimiz projelere işler sekmesinden ulaşabilirsiniz. 2000 yılından itibaren havadan video çekimi sektörünün içinde yer alan havadanvideo.com ve Adrone ülkemizin birçok ilinde ve ilçesinde hizmetler sunuyor.

Havadanvideo.com markamız ile profesyonel insansız hava araçlarını kullanarak (drone) havadan profesyonel video çekimleri gerçekleştiriyoruz. İçerisinde yer alacağımız projenin büyüklüğüne veya süresine bağlı olarak binek helikopter veya binek uçaklar ile çekimleri gerçekleştirebiliyoruz.

Havadan video çekimleri endüstri standartında profesyonel cihazlar ile yüksek çözünürlüklü titreşimsiz ve salınımsız olarak gerçekleştirilmektedir. Helikopter çekiminde uzman drone pilotlarımızla Türkiye’de ki en iyi havadan video hizmetini hızlı ve ekonomik olarak sunuyoruz. Projenizin büyüklüğü farketmeksizin size sunabileceğimiz hizmetleri keşfetmek için aşağıda yer alan detaylı sektörel başlıkları incelemenizi öneriyoruz.

Sektörel Havadan Video Çekim Hizmetlerimiz

1.Film 

Aşağıda yer alan dijital çekim standartları tablosunda belirtilen özelliklerde havadan video ekipmanları ve kameralarımız ile havadan video çekimlerini  gerçekleştirmekteyiz.

 • Uzun metraj filmler: Uzun metraj sinema filmlerinde projede belirlenen video özelliklerinde 6K çözünürlüğe kadar profesyonel havadan video  çekimleri gerçekleştirmekteyiz.
 • Kısa metraj filmler: Kısa film projelerinde kullanılmak üzere projenin bütçesine uygun cihazlarımız ile havadan video çekimleri gerçekleştirmekteyiz.
 • Dizi filmler: Televizyon ve sosyal medya platformlarında yayınlanan dizi filmler için havadan çekim hizmeti sunuyoruz. Özellikle lens açı sorunlarına yer vermeden en uygun şekilde yer kameralarının özellikleriyle aynı değerde havadan video çekimleri gerçekleştirmekteyiz.
 • Reklam filmleri: Firmalar ürünlerini müşterilerine tanıdık kılmak için reklam filmlerine ihtiyaç duyarlar. Bu reklam filmlerine havadan video çekimleri ile vizyon katarlar. Bu nedenle ADRONE olarak profesyonel havadan çekim cihazlarımızla reklam filmlerinde kullanılmak üzere yüksek çözünürlükte havadan video çekimi gerçekleştirmekteyiz.
 • Tanıtım filmleri: Firmaların tanıtım filmlerinde kullanılmak üzere ve bu tanıtım filmlerine vizyon katmak için havadan video çekimleri gerçekleştiriyoruz.

2.Televizyon

 • Tv Programları: Tv programlarında içeriğe, senaryoya bağlı olarak sesin, görüntünün ve hikayenin uyumu açısından hava çekimlerine ihtiyaç duyulur. İçeriğe uygun olarak alanında uzman drone pilotlarımız ve yüksek çözünürlüklü kameralarımız ile profesyonel havadan video çekimleri gerçekleştirmekteyiz.

3. Müzik

Aşağıda yer alan başlıklardaki ses senkronizasyonu içerikli müzik videolarına havadan video çekimleri ile destek vermekteyiz.

 • Klipler : Projenin hikaye anlatımına vizyon katmak ve görsel kaliteyi arttırmak için yüksek çözünürlüklü havadan video çekimleri gerçekleştirmekteyiz.
 • Konserler : Gerçekleştirilecek olan müzik konserleri için yapılacak olan konserin büyüklüğüne göre canlı ve bant yayınları için havadan video çekimleri gerçekleştirmekteyiz.

4. Organizasyonlar

Özel günlerde gerçekleştirilen organizasyonlar için uygun ve düşük bütçeli kameralar ile havadan video çekimleri gerçekleştirmekteyiz.

5.  İnşaatlar

Devlet, özel şirketler veya ortak girişim halinde inşaa edilmiş veya edilmekte olan inşaat projeleri.

 • Başlamak üzere olan inşaat projeleri : İnşaat mühendisi tarafından belirtilen özel kot noktalarından havadan video çekimleri yapılır. Projeye bağlı olan mimar tarafından 3D render işlemine alınarak projenin bitmiş halinin sanal ortamda video olarak ön izlemesi oluşturulur. Bu işlemler için inşaat firmaları başlamak üzere olan projeleri için havadan video çekimlerini tercih etmektedirler.
 • Devam eden inşaat projeleri : Başlangıç ve bitiş tarihleri arasında belirlenen periyodik aralıklarla şantiyenin ilerleme aşamalarının havadan video çekimleri gerçekleştirilir. Proje başında belirlenen periyodik aralıklarla elde edilen havadan şantiye video çekimleri teslim edilir.
 • Tamamlanmış inşaat projeleri : Projenin satışına yönelik havadan videoları çekilerek web’de ve basılı yayımlarda kullanılmak üzere havadan video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

6. Fabrikalar

Fabrikaların sahip olduğu üretim alanlarının kapasitesini müşterilerine göstermek için havadan fabrika video çekimleri gerçekleştirilir. Fabrikanın kurumsal pazarlama sorumlusuna web siteleri ve sosyal platformlarda (youtube, google+, vb.) kullanılmak üzere teslim edilir. Fabrikalar satış hacimlerini arttırmak için rakiplerinden farklı olarak havadan yüksek çözünürlüklü video çekimi yapan firmaları tercih etmektedirler.

7.Limanlar 

Devlet veya özel şirketler tarafından kurulan yurtiçi ve yurtdışında bulunan proje aşamasında  veya kurulumu tamamlanmış,  limanların havadan video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

 • Proje aşamasındaki limanlar : Liman işletmesinin tamamlanmış halinin ön izlemesinin 3 boyutlu grafik ortamda oluşturulması için havadan video çekimleri gerçekleştirilmektedir.
 • Tamamlanmış limanlar : Limanların web’de veya basılı yayımlarda reklam kampanyası olarak kullanılmak üzere havadan video çekimleri gerçekleştirilmektedir.
 • Tersaneler Devlet, özel tersanelerde gemilerin ya da özel yatların inşaa edilmiş olduğu büyük  sahaların havadan video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

8.Deniz araçları 

Devlet veya özel  firmaların sahip oldukları deniz ulaşım araçlarının büyüklüklerini göstermek ve tanıtım faaliyetleri için havadan video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

 • Gemiler : Ulaşım veya ticari kargo taşımacılığı gerçekleştiren büyük RO-RO gemilerinin yük kapasitesini göstermek amacı ile havadan gemi video çekimleri gerçekleştirilmektedir.
 • Yatlar : Küçük, orta ve büyük ölçülerdeki tüm yatların videoları çekilerek satış veya kiralama amacı ile havadan yat video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

9. Oteller

Otellerin kurulu oldukları alanların büyüklüklerini, sahip oldukları olanakları (Havuzlar, aqua parklar, eğlence alanları, denize olan yakınlığı vb.) Rakip otellere ve turizm işletmelerine karşı üstünlük sağlamak, reklam kampanyaları oluşturmak amacı ile havadan otel video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

10. Yalılar

Geçmişin  izini taşıyan tarihi yalılar özellikle  kültürel miras kapsamında bulunduruluyor. Tarihi değeri yüksek olan yalıların satış veya arşiv  restorasyonu amacı ile  havadan video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

11. Konaklar

Tarihi konaklar veya faal durumda olan,  geçmişin  izini taşıyan özellikle  kültürel miras kapsamında bulunduruluyor. Tarihi değeri yüksek olan konakların satış veya arşiv  restorasyonu amacı ile  havadan video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

12. Hastaneler

Özel veya devlet hastanelerinin  kuruluşun sektör içindeki yerini sağlamlaştırmak için havadan video çekimine başvururlar. Reklam  ve saha büyüklüğünü göstermek amacı ile , verilen hizmetlerin ve  imkanların havadan video çekimleri gerçekleştirilir.

13. Residenceler

Projenin satışına yönelik ve satışı kolaylaştırması ve reklam filmlerine vizyon katması  açısından tamamlanan projenin havadan video çekimi gerçekleştirilir. Bu çekimlerin ardından inşaat firmalarının bir sonraki proje ve ihale süreçlerinde eşlik edilir. İş verene sunmak ve portföylerinde yer alarak rakiplere karşı referans üstünlüğü elde etmek için havadan residence video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

14. Avm’ler

Avm’lerin sahip oldukları alışveriş, eğlence ve etkinlik alanlarının kullanım olanaklarını müşterilerine göstermek amacı ile havadan video çekimleri gerçekleştirilir. Bu sayede piyasa içindeki rekabette de avantajlı bir konuma sahip olurlar.

15. Üniversiteler 

Devlet ve özel üniversitelerin tercih sürecindeki öğrencilere ulaşmak için havadan video çekimlerini kullanırlar. Kampüslerinin büyüklüklerini, sosyal alanlarının kapasitesini, yeni eklenen fakülte veya binaların web sitelerinde ve digital paylaşım ortamlarında kullanılmak üzere çekimler gerçekleştirilmektedir.

16. Devlet kuruluşları

Alt maddelerde yer alan devlet bünyesindeki kamu kuruluşlarının havadan video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

 • Belediyeler : Belediyelere ait olan park, bahçe, etkinlik vb gibi alanların havadan video çekimleri gerçekleştirilmektedir. Belediyenin sorumluluğunda yer alan park ve bahçelerin saha büyüklüğünü göstermek amacı ile havadan video çekimleri gerçekleştirilmektedir.
 • Kamusal alanlar : Belediyelere ait kamusal alanların, etkinlik, bayramlar vb. tarihlerde arşiv ve digital yayınlar için havadan video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

17. Müzeler

Özellikle açık hava müzeleri başta olmak üzere antik kentlerin turizme kazandırılması amacı ile havadan müze video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

18.Orman arazileri

 • Devlet ve vakıf orman arazileri: Orman bakanlığına bağlı olan ormanların doğal afetler öncesi tedbirler almaları gerekmektedir. Bu tedbirlere havadan destek vererek periyodik olarak havadan video çekimleri gerçekleştirilir. Özel vakıf ormanlarının dikim öncesi ve dikim sonrası alan büyüklüğünü göstermek amacı ile havadan video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

 

Havadan Video Çekim Hizmetlerimiz Hakkında S.S.S

 • Kullandığınız uçuş sistemlerinin markaları nelerdir?

Havadan video çekimlerinde Mikrokopter, Freefly Systems, Graupner ve Futaba markalarının ürünlerini kullanıyoruz.

 • Drone sisteminizin gün içindeki kesintisiz  uçuş süresi ne kadar?

Kesintisiz olarak 12 dakika boyunca uçuşlar gerçekleştirebiliyoruz.

 • Çekimlerde ne tip pil kullanıyor ve kaç adet pil ile uçuyorsunuz?

Tüm çekimlerimizde 25 adet pil ile hizmet vermekteyiz. Kullanmış olduğumuz piller lityum polimer sınıfında yer almaktadır.

 • Uçuş yaptığınız kameralar nelerdir hangi lensler ile kullanıyorsunuz?

Uçuş gerçekleştirdiğimiz tüm kameraların listesine buradan ulaşabilirsiniz.

 • Çekim yaptığınız sistemin uçuş menzili ve çekim mesafesi nedir?

Çekim yapmış olduğumuz sistemlerin yataydaki uçuş mesafesi 500 m radyo frekans menzili ise 4 km kilometre yarıçapı kapsamaktadır.